Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ARASHI ROMANIA
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Gramatica
. Omletă Japoneză  . EmptyTue Dec 23, 2014 4:05 am by Yumi

» Shounen Club Premium [2009.03.29]
. Omletă Japoneză  . EmptyThu Mar 06, 2014 4:00 am by lilichan

» Arashic Forum
. Omletă Japoneză  . EmptyMon Feb 25, 2013 6:15 am by hika86

» Nelămuriri
. Omletă Japoneză  . EmptyTue Sep 11, 2012 4:52 am by Yumi

» Aniversarea forumului
. Omletă Japoneză  . EmptySun Aug 19, 2012 3:34 am by matsumoto

» Cereri de afiliere
. Omletă Japoneză  . EmptySun Aug 19, 2012 3:14 am by matsumoto

» Cereri forumuri
. Omletă Japoneză  . EmptySun Aug 19, 2012 3:12 am by matsumoto

» Schimbari de nick
. Omletă Japoneză  . EmptySun Aug 19, 2012 3:10 am by matsumoto

» Sugestii
. Omletă Japoneză  . EmptySun Aug 19, 2012 3:09 am by matsumoto

Top posters
matsumoto
. Omletă Japoneză  . Vote_lcap. Omletă Japoneză  . Voting_bar. Omletă Japoneză  . Vote_rcap 
Ohmiya SK
. Omletă Japoneză  . Vote_lcap. Omletă Japoneză  . Voting_bar. Omletă Japoneză  . Vote_rcap 
Mao Inoue
. Omletă Japoneză  . Vote_lcap. Omletă Japoneză  . Voting_bar. Omletă Japoneză  . Vote_rcap 
KeykoYume
. Omletă Japoneză  . Vote_lcap. Omletă Japoneză  . Voting_bar. Omletă Japoneză  . Vote_rcap 
Olimp_Tenshi
. Omletă Japoneză  . Vote_lcap. Omletă Japoneză  . Voting_bar. Omletă Japoneză  . Vote_rcap 
Moony
. Omletă Japoneză  . Vote_lcap. Omletă Japoneză  . Voting_bar. Omletă Japoneză  . Vote_rcap 
Saito Ryu
. Omletă Japoneză  . Vote_lcap. Omletă Japoneză  . Voting_bar. Omletă Japoneză  . Vote_rcap 
TeeChan
. Omletă Japoneză  . Vote_lcap. Omletă Japoneză  . Voting_bar. Omletă Japoneză  . Vote_rcap 
AbbeyXS
. Omletă Japoneză  . Vote_lcap. Omletă Japoneză  . Voting_bar. Omletă Japoneză  . Vote_rcap 
Stormy_Yume
. Omletă Japoneză  . Vote_lcap. Omletă Japoneză  . Voting_bar. Omletă Japoneză  . Vote_rcap 

 

 . Omletă Japoneză .

Go down 
AuthorMessage
Mao Inoue
Admin
Mao Inoue


Posts : 1423
Join date : 2010-08-11
Location : ..::Sky Of Love::..

. Omletă Japoneză  . Empty
PostSubject: . Omletă Japoneză .   . Omletă Japoneză  . EmptyThu Sep 09, 2010 6:52 pm

Timp de preparare: 25 min.

Complexitate: redusă

Ingrediente: 2 oua, faina, o ceapa, un morcov, jumatate vinata, un ardei gras, un cartof.

Mod de preparare: Se curata legumele si se taie in feliute subtiri julien. Se adauga 2 oua, sare, piper si faina cit cuprinde(citeva linguri) pentru a fi un aluat care sa nu curga. Se ia cate o lingura din compozitie si se prajesc in uleiul incins citeva minute pe ambele parti.
Back to top Go down
 
. Omletă Japoneză .
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ramen, Specialitate Japoneza
» Numele tau in japoneza
» caligrafia japoneza
» Literatura japoneza traditionala
» Muzica japoneza (traditionala)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Don't stop :: Japan :: Japanese food-
Jump to: