Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ARASHI ROMANIA
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Gramatica
Sakurai Sho in Romania EmptyTue Dec 23, 2014 4:05 am by Yumi

» Shounen Club Premium [2009.03.29]
Sakurai Sho in Romania EmptyThu Mar 06, 2014 4:00 am by lilichan

» Arashic Forum
Sakurai Sho in Romania EmptyMon Feb 25, 2013 6:15 am by hika86

» Nelămuriri
Sakurai Sho in Romania EmptyTue Sep 11, 2012 4:52 am by Yumi

» Aniversarea forumului
Sakurai Sho in Romania EmptySun Aug 19, 2012 3:34 am by matsumoto

» Cereri de afiliere
Sakurai Sho in Romania EmptySun Aug 19, 2012 3:14 am by matsumoto

» Cereri forumuri
Sakurai Sho in Romania EmptySun Aug 19, 2012 3:12 am by matsumoto

» Schimbari de nick
Sakurai Sho in Romania EmptySun Aug 19, 2012 3:10 am by matsumoto

» Sugestii
Sakurai Sho in Romania EmptySun Aug 19, 2012 3:09 am by matsumoto

Top posters
matsumoto
Sakurai Sho in Romania Vote_lcapSakurai Sho in Romania Voting_barSakurai Sho in Romania Vote_rcap 
Ohmiya SK
Sakurai Sho in Romania Vote_lcapSakurai Sho in Romania Voting_barSakurai Sho in Romania Vote_rcap 
Mao Inoue
Sakurai Sho in Romania Vote_lcapSakurai Sho in Romania Voting_barSakurai Sho in Romania Vote_rcap 
KeykoYume
Sakurai Sho in Romania Vote_lcapSakurai Sho in Romania Voting_barSakurai Sho in Romania Vote_rcap 
Olimp_Tenshi
Sakurai Sho in Romania Vote_lcapSakurai Sho in Romania Voting_barSakurai Sho in Romania Vote_rcap 
Moony
Sakurai Sho in Romania Vote_lcapSakurai Sho in Romania Voting_barSakurai Sho in Romania Vote_rcap 
Saito Ryu
Sakurai Sho in Romania Vote_lcapSakurai Sho in Romania Voting_barSakurai Sho in Romania Vote_rcap 
TeeChan
Sakurai Sho in Romania Vote_lcapSakurai Sho in Romania Voting_barSakurai Sho in Romania Vote_rcap 
AbbeyXS
Sakurai Sho in Romania Vote_lcapSakurai Sho in Romania Voting_barSakurai Sho in Romania Vote_rcap 
Stormy_Yume
Sakurai Sho in Romania Vote_lcapSakurai Sho in Romania Voting_barSakurai Sho in Romania Vote_rcap 

 

 Sakurai Sho in Romania

Go down 
+2
Olimp_Tenshi
Ohmiya SK
6 posters
AuthorMessage
Ohmiya SK
Admin
Ohmiya SK


Posts : 1486
Join date : 2010-08-11
Age : 28
Location : Baia Mare

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySat Jan 15, 2011 11:01 pm

mdaaah deci este pure crack people..nu spuneti ca nu v-am avertizat..am fost foarte dezamagita de documentarul lui Sho deeeci asa DoS-ista cum sunt m-am gandid sa-l fac oleaca sa plateasca-putin de tot nu va stresati-
P.S implica persoane reale din viata adevarata....

Imediat ce a pasit pe aeroportul din Bucuresti si-a dat seama ca ceva nu era in regula.Multa lume se uita la el si incepuse sa-si faca griji.Se uita in jur,nu avea nici pantalonii rupti si isi luase bine sosetele..nimic special.Rasufla mai apoi,isi puse ochelarii si iesi tragand rolerul dupa el..Vazand niste masini galbene in patratele pe care scriau TAXI se gandi sa intre in conversati,in plus oamenii pareau plictisiti.

-Bune Ziua! Sho saluta exaltat ca de obicei pe oricine.
-Sarumana! Cu ce va pot ajuta?
-Erm…I don’t speak Romanian….
-Ee…nu? No nu-I problema…where do you want going?
-Erm…Dracula?

In timp ce Sho se uita disperat prin manualul sau de “Cum sa vorbesti Lb.Romana fluent si cursiv” un tanar sofer ,observand prezenta acestuia s-a apropiat de taximetrist zicand:

-No da’….totusi ce vrea asta? Nu intelege ca noi nu pricepem nimica din ce ziece?
-Baah eo nustiu da macar se chinuie…zicea ceva de Dracula dapoi mai stiu eo la ce se refera?
-No nu-I bai ca am eo niste prietene care vorbesc limba asta a lor…le duc la ele siapoi cine stie dade s-or intelege.
-Noh multam fain! Sa hi sanatos!

-Ahm..sumimasen?
Auzind aceste cuvinte dulci pe care nu le mai auzise de mult Sho se intoarse cu niste ochi stralucitori:
-Hai!
-Ano…come with me..
Vazand ca nu il convinge,soferul l-a luat de brat si l-a pus in masina lui.
Bineinteles ca Sho se temea,era intr-o tara necunoscuta,despre care nu s-a mai vorbit la TV,dar spiritul lui de aventurier ii spunea ca il asteapta ceva magic…ceva neamaintalnit.Era inca in visare cand masina s-a oprit brusc in fata unei cladiri uriase.Nu a avut timp sa intrebe unde se afla sau alte detalii nesemnificative,soferul l-a tras din nou de maneca si l-a condus la intrare.Aparent scria un nume si Gakou dupa,prin urmare isi dadu seama ca este un liceu.
Cand Sho ajunse in curtea interioara fu surprins sa vada atatia studenti in uniforme japoneze.Se intoarse sa il intrebe pe sofer despre locul cupricina insa gasi doar o fata cu ochelari care se uita cu niste ochi stralucitori inspre el.

-Ano..n..
-KYAAAAAAAAAAAAAA~~~!!! SHO-SAAN? Hontouni Sho san desukaa?
Sho a ramas masca bineinteles.Nu se astepta la asa ceva.In timp ce se uita la fata din fatza lui care sarea intruna auzi o voce in spate.

-Pssss,taci! Se vor aduna toate fetele siapoi ciu ciu Sho san.Auzindu-si numele Sho se intoarse si vazu o fata,tot cu ochelari de aceasta data cu o statura mai mica care parea sa se incrunte.
< Ma intreb ce i-am facut>
Clipi o secunda si fata din fatza lui era acum la bratul celeilalte fete sarind si balaganandu-se de ea ca o veverita..Ochii lui Sho erau calzi ca intotdeauna,iar fata mica se holba din nou la el.

-Hei hei Andy! Hai sa vorbim cu el sau sa-I cerem autograph! Omg tuu ii daddy a nostru!
-Mdeh…daddy al nostru iara vine neanuntat…deja m-am saturat.

Sho reusi sa isi auda iara numele si le intrerupse pe fete:

-Anoo…sumimasen..what is the problem?Ochii lui frumosi&calmi erau acum confuji.Vazand ca nu este bagat in seama s-a apropiat de fete.Cea care l-a apostat prima lesina usor in bratele fetei mai mici.

-Urghhh revino-ti!Nu e mare chestie! Ce vei face cand va fi Matsujun?
Auzind acest nume si Sho si fata se ridicara si se holbara la biata fata.

-MATSUJUN? Au zis amandoi de odata.
-Erh..stiti ce? Lasati-ma in pace.Di ce nu mi-l aduceti pe printu meu? Cu el o sa-mi petrec in liniste restul zilelor mele.Fata mai inalta parea inlacrimata de la discursul domnisoarei iar Sho se uita mirat.Cum nici una nu vorbeau japoneza la perfectie,l-au chemat pe directorul universitatii.

In timp ce Sho se afla in biroul directorului cele doua fete stateau si pandeau usa.

-No..da auzi ceva?
-Nuu tuu.N-aud nimica da’il vad pe Sho.IOI! Frumos ii Doamne.
-OFF termina ca te dau jos oricum esti grea pentru mine.Sunt atta de firava…
-Oh da…esti foarte firava,vazand ca Sho se indreapta catre usa fata cu ochelari sarii de pe umerii celeilalte si fugira.

-Jiyaa~Yoroshiku onegaishimasu.
-Hai! Kochira koso.

-An-chan!Patty –chan!
Cand auzira ca directorul le striga cele doua fete se facura vazute.Cea inalta inca era emotionata de prezenta superstarului insa cea mica parea mai mult enervata decat entuziasmata.
-Da domnule,ne-ati chemat?
-Imi pare nespus de rau ca nu v-am anuntat dar erm..avem un invitat special pentru urmatoarele saptamani.
-Urmatoarele saptamani? Minunaaat!
-Tzz taci unpic! Si..ce legatura are asta cu noi?
-Pai erm…m-am gandit nah..daca tot vroiai sa te faci ghi…
-AHAM…. Imi pare rau sa va intrerup dar nu o data v-am spus ca imi doresc sa fiu profesoara.In niciun caz ghid turistic.
-Eu vreau!
-TU taaci! Vezi-ti de daddy!

Vazand situatia complicata Sho interveni:
-Ano..Dajobu desuka?
-Urusai! Fetei scunde ii se paru ca exagerase cand vazu botul ce-l puse Sho in momentul in care a strigat pe el.
-Gomenasai.Fiind rusinata trecu direct la subiect:
-Dumneavoastra vreti sa spuneti ca noi doua ar trebui sa fim ghizi…acestei..erm persoane?
-Da..cam asa sta treaba.Dar nu e benevol.Veti fi platite si poate cine stie ceva bilete pentru concert?
-Daaaa! Vreau!Fac orice sa-mi vad printul!fetei inalte nu paru sa-I pese ca aproape tocmai ii sparsese timpanul lui Sho,care statea exact langa ea.
-Offf …ma rog.Eu nu fac multe…intorcandu-se la prietena ei zise:
-Ai tu grija de el..eu oricum sunt dezamagita.si pleca.
-Anoo Daijobu yoo~ Watashi wa Patty desu^^ Yoroshiku onegaishimasu~
Sho ii zambi inapoi si ii spuse: Hai Kochira koso watashi wa S.
-Ahh shiteru yo desu^^ Arashi no Sakurai Sho ne? Hehe watashi wa daaaai fan desu:)
-Ah sou desu ka? Yokatta.Soshite anata no tomodachi?
-Ahh An-chan? Hai! Kanojo wa fan desu demo…Patty nu avea de gandsa continue.Nu dori sa il supere pe Sho si ii trase cel mai dragut zambet spunand:
-Ikuyoo~ facu greseala de a-l trage de maneca,acesta fiind deja satul.Se trase si scuzandu-se o lua in alta parte.
Back to top Go down
Olimp_Tenshi

Olimp_Tenshi


Posts : 410
Join date : 2010-08-29
Age : 31
Location : Cluj

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySun Jan 16, 2011 12:34 am

Waah~ very interesting so far ^_^ Faza de la inceput cu soferii de taxi e foarte tare =]] laughed my ass off Smile)
Back to top Go down
matsumoto
Admin
matsumoto


Posts : 2341
Join date : 2010-04-08
Age : 29

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySun Jan 16, 2011 1:59 am

eu am citit si o parte din continuare x)))) care e si mai si x___ deci abia astept clown
Back to top Go down
http://arashi-romania.weebly.com/
Olimp_Tenshi

Olimp_Tenshi


Posts : 410
Join date : 2010-08-29
Age : 31
Location : Cluj

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySun Jan 16, 2011 3:14 am

Cum ai citit continuarea? Not fair, not fair! :p

Ohmiya-chan, posteaza continuarea pleeeeease! Sakurai Sho in Romania 790589
Back to top Go down
matsumoto
Admin
matsumoto


Posts : 2341
Join date : 2010-04-08
Age : 29

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySun Jan 16, 2011 3:15 am

am citit seara .... mi-a trimis pe messenger fisierul ... hmm Ohmiya a noastra cred ca scrie din greu nu da nici un semn si e foarte busy ><
Back to top Go down
http://arashi-romania.weebly.com/
Olimp_Tenshi

Olimp_Tenshi


Posts : 410
Join date : 2010-08-29
Age : 31
Location : Cluj

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySun Jan 16, 2011 3:29 am

Lasa sa scrie. Ganbatte, Ohmiya-chan! ^_^ Just don't tire yourself out Smile
Back to top Go down
matsumoto
Admin
matsumoto


Posts : 2341
Join date : 2010-04-08
Age : 29

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySun Jan 16, 2011 3:50 am

da sa scrie <3 abia astept ... apropo nu ti-am spus ca iti iubesc si avatarul si gif-urile de la semnatura :33
Back to top Go down
http://arashi-romania.weebly.com/
Olimp_Tenshi

Olimp_Tenshi


Posts : 410
Join date : 2010-08-29
Age : 31
Location : Cluj

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySun Jan 16, 2011 3:59 am

Thank you, thank you! Love him/them too Very Happy
Back to top Go down
Ohmiya SK
Admin
Ohmiya SK


Posts : 1486
Join date : 2010-08-11
Age : 28
Location : Baia Mare

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySun Jan 16, 2011 4:41 am

LOL =]] MAXIM! da da Ohmiya chan scrie de zori in timp ce e la cinema uitandu-se la Tangled asai? =]] LOL fetelor va iubesc >Very Happy< you make my day shine ^^ dar daa o sa continui azi pe ea asa ca sa nuuu fie prea scurta . si ma bucur ca va place si ador sigurile la amandoua <3. ah sii scuzati greselile >///<
Back to top Go down
Olimp_Tenshi

Olimp_Tenshi


Posts : 410
Join date : 2010-08-29
Age : 31
Location : Cluj

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySun Jan 16, 2011 4:58 am

My God Ohmiya chan, are you ok? La cum scrii, you're kinda hyper, right? :]]

Back to top Go down
Ohmiya SK
Admin
Ohmiya SK


Posts : 1486
Join date : 2010-08-11
Age : 28
Location : Baia Mare

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySun Jan 16, 2011 5:19 am

I am hyper cause I was nervous yesterday sau alataieri nici nu mai stiu =]] anyway daca nu va place nu citit ^^ don't mind me Smile

Plimbandu-se prin coridoarele scolii fu socat sa vada postere cu Arashi,KAT-TUN,NEWS etc.Johny’s stuff lipite pe toti peretii.Chiar si clasele aratau la fel ca in Japonia,cu geamuri mari,scaune multe si doua table mari si verzi in fata.O vazu acolo sip e fata mai scunda cu care tocmai se certase inainte.Aceasta isi aduna lucrurile intr-un ritm alert si era pe cale sa plece cand il zari pe Sho in fata ei.

-Sorry,I am Saku
-Yeah yeah! I know who you are! Now…why on earth did you come here again?Didn’t you see enough already?

Sho parea sa nu inteleaga nici un cuvant din ce zicea fata.

-Anata wa..moshikashite..An-chan desuka?
-Urgh..don’t call me that way.For you…I’m simply Andreea,okay?

Dand din cap afirmativ,o urma pe fata pana in curtea scolii.

-Of…stop following me! Go to Patty chan…she likes you anyway.
-Don’t you…like me?
-Eh?How come you can speak English now?

Sho paru socat si era pe cale a spune dar fata la interrupt:

-No! Don’t say another word.I don’t know what you want or why you came here but…if you really wanna visit our country,tomorrow at 7 a.m I’m leaving.Catch that train and maybe I’ll think about being your guide.

Desi fata realize ca probabil bietul Sho nu a inteles un cuvant,ii zambi si fugi catre un tazi.Oups nu! Taxiurile sunt prea scumpe.Cobori la subsol pentru a lua metroul.
Daca stati sa va ganditi bine,imaginati-va ca sunteti intr-o capitala europeana,si nu orice capitala,ci chiar Bucuresti! Capitala tuturor posibilitatilor! Cum spuneam sunteti in aceasta capitala si nu e deajuns ca purtati o uniforma pe care doar iubitorii de animeuri o cunosc ci mai aveti si un japonez,care dupa parerea incuiatilor romani seamana cu o fata,desi nu este,pe urmele voastre.Destul de complicat ha?
Astfel gandit,fata se intoarse catre un Sho cu ochelari care se prefacea cu totul nestiutor de cauza si striga:

-Ehhh! Ohno san ohayooo!

Bineintes ca Sho s-a intors sa-si vada mult iubitul lider ,si bineinteles ca usile s-au inchis exact in fata lui,astfel fata scapa de personajul “misterios”.

Cu acest gand Sho incepu sa bata strazile Bucurestiului care acum cativa ani au fost atat ,dar ATAT de …periculoase incat ii era interzis sa calce afara. Si intradevar era frumos..se plimba de unul singur noaptea,noroc ca isi aminti sa nu se apropie de parcuri.Intre timp….

♪ You are my soul soul itsumo sugu sobani aru~
“1 apel nepreluat de la Matsujun Adict”

To Be Continued~


tin sa va anunt pe toti ca nu sunt nci scriitoare,nici artista nici nica special~deci este pure crack in traducere deci nu exista nici capitole si nici cum sa zic..un etalon cat de lung sa fie soo~


Last edited by Ohmiya SK on Sun Jan 16, 2011 5:31 am; edited 3 times in total
Back to top Go down
matsumoto
Admin
matsumoto


Posts : 2341
Join date : 2010-04-08
Age : 29

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySun Jan 16, 2011 5:25 am

omg i so like this ... dar unele fraze ma fac sa par atat de addict >< lol nu stiu daca sa ma bucur sau sa plang ... adica e ok sau nu lol Exclamation

lol faza cu tine si cu sho e penala .. app o intrebare ai ceva cu daddy ? Laughing omg si apare ohno x))) kyaaaa app nu poti sa il bagi si pe jun =]]] lol glumeam ar fi prea lol se aduna arashi in romania Laughing
Back to top Go down
http://arashi-romania.weebly.com/
Olimp_Tenshi

Olimp_Tenshi


Posts : 410
Join date : 2010-08-29
Age : 31
Location : Cluj

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySun Jan 16, 2011 8:15 pm

Mai lipsesc Nino si Aiba si trupa e completa :]]
Back to top Go down
matsumoto
Admin
matsumoto


Posts : 2341
Join date : 2010-04-08
Age : 29

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySun Jan 16, 2011 9:10 pm

da <3 deci daca ar mai aparea si ei atunci chiar ar fi epic Very Happy
Back to top Go down
http://arashi-romania.weebly.com/
Ohmiya SK
Admin
Ohmiya SK


Posts : 1486
Join date : 2010-08-11
Age : 28
Location : Baia Mare

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySun Jan 16, 2011 10:12 pm

mdehh nu vreau sa dezamagesc dar Ohno nu a venit in romania =]] fata cu ochelari a vrut doar sa-i distraga atentia XD sooo no arashi gomene m(-_-)m
Back to top Go down
matsumoto
Admin
matsumoto


Posts : 2341
Join date : 2010-04-08
Age : 29

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptyThu Jan 20, 2011 1:05 am

app ma faci sa ma simt penibil m__m serios ... adica lol nu stiu ... dar vreau continuarea :-w Twisted Evil
Back to top Go down
http://arashi-romania.weebly.com/
Molkisha




Posts : 1
Join date : 2011-05-29

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySun May 29, 2011 2:28 am

scuze din suflet ca ma bag ca musca'n lapte, dar ai idee unde pot vedea raportul din Romania al lui Sakurai Sho?
Back to top Go down
matsumoto
Admin
matsumoto


Posts : 2341
Join date : 2010-04-08
Age : 29

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptySun May 29, 2011 7:32 pm

pfff e pe livejournal daca ai cont daca nu o sa iti dau un link de unde il poti lua ^^ si nu te bagi ca musca in lapte ... esti bine venita xD Sakurai Sho in Romania 187730
Back to top Go down
http://arashi-romania.weebly.com/
iulik

iulik


Posts : 5
Join date : 2011-05-01
Age : 28

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptyThu Jun 09, 2011 12:02 am

te rog sa-mi dai si mie reportajul lui sakurai sho in romania, daca poti...
Very Happy te rog....
Back to top Go down
Kazue-chan

Kazue-chan


Posts : 3
Join date : 2011-12-02
Age : 38
Location : In the middle of a dream.Do not wake me up!!!

Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania EmptyTue Dec 06, 2011 6:13 am

Mi-am adus aminte sa las si eu un reply aici.Asta.....ASTA.....e postul care m-a adus pe forum Very Happy Cautam articole despre reportajul lui Sho si am gasit asta.Si am ras cu lacrimi.Cred ca am facut ceva febra musculara chiar Smile
Deci felicitari ptr stil,asta da talent! Sakurai Sho in Romania 6620
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/AdinaIoanaAndrei
Sponsored content





Sakurai Sho in Romania Empty
PostSubject: Re: Sakurai Sho in Romania   Sakurai Sho in Romania Empty

Back to top Go down
 
Sakurai Sho in Romania
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sakurai Sho Pino
» Sakurai Sho in NYCC
» Sakurai Sho wallpapers
» Doar noi doi--> Sakurai Sho fan fic
» funny Sakurai Sho

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: A DAY IN OUR LIFE :: Lucky Man!-
Jump to: