Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ARASHI ROMANIA
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Gramatica
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic EmptyTue Dec 23, 2014 4:05 am by Yumi

» Shounen Club Premium [2009.03.29]
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic EmptyThu Mar 06, 2014 4:00 am by lilichan

» Arashic Forum
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic EmptyMon Feb 25, 2013 6:15 am by hika86

» Nelămuriri
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic EmptyTue Sep 11, 2012 4:52 am by Yumi

» Aniversarea forumului
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic EmptySun Aug 19, 2012 3:34 am by matsumoto

» Cereri de afiliere
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic EmptySun Aug 19, 2012 3:14 am by matsumoto

» Cereri forumuri
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic EmptySun Aug 19, 2012 3:12 am by matsumoto

» Schimbari de nick
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic EmptySun Aug 19, 2012 3:10 am by matsumoto

» Sugestii
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic EmptySun Aug 19, 2012 3:09 am by matsumoto

Top posters
matsumoto
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_lcapDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Voting_barDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_rcap 
Ohmiya SK
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_lcapDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Voting_barDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_rcap 
Mao Inoue
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_lcapDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Voting_barDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_rcap 
KeykoYume
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_lcapDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Voting_barDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_rcap 
Olimp_Tenshi
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_lcapDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Voting_barDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_rcap 
Moony
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_lcapDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Voting_barDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_rcap 
Saito Ryu
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_lcapDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Voting_barDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_rcap 
TeeChan
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_lcapDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Voting_barDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_rcap 
AbbeyXS
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_lcapDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Voting_barDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_rcap 
Stormy_Yume
Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_lcapDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Voting_barDoar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Vote_rcap 

 

 Doar noi doi--> Sakurai Sho fan fic

Go down 
2 posters
AuthorMessage
matsumoto
Admin
matsumoto


Posts : 2341
Join date : 2010-04-08
Age : 29

Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Empty
PostSubject: Doar noi doi--> Sakurai Sho fan fic   Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic EmptySun Apr 11, 2010 5:46 am

Aceasta poveste este despre Sho si membrii familiei lui,cu toate ca nu cunosc prea multe despre ei,o sa ma bazez pe putinele mele cunostiinte :3 si o sa scriu cum cred eu ca ar fi :] sper sa nu se supere nici Sho nici voi :]] Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic 994850
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Time turns the pages of the passing days,
you went somewhere far away long ago.
My feelings won't reach you, you're not coming.
But I won't forget it all night.
How much more dazzling can you be than the sun?
Something that is too near that I can't see.
As time passed by, I can see it.
~ A day in your life ~ --> ARASHI Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic 994850 Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic 994850

Capitoulu 1

"Bine asa pentru maine vreau un eseu pe intrebarea-",Cat de responsabil e Primul razboi Mondial in provocarea celui de al doilea? ." Ah si la citire nu uitati sa invatati putin din ele … deoarece nu stii niciodata cand la o lucrare ar putea fi data aceasta tema . Bine clasa atat pentru azi. "
La sfarsitul orei profesoara a dat nota pe tezele studentilor in camera 215 la Universitatea Keio,si a iesit afara din sala de lectura. Reclamatii s-au auzit de la studentii cand aceasta a plecat din sala e lectura.
-Nu imi vine sa cred,nu ma asteptam la una ca asta.Cine se crede ? spuse Mina Okada pe un ton frustrata.Mina este imbracata in blugi si o camasa, perfect pentru vremea de afara.Preietnul ei care este imbracat intr-un mod asemanator,a lovit-o smechereste si i-a spus "Mina,e profesorul nostru!Ar trebui sa ne corecteze temele!"
"-Stiu....stiu...stiu dar nu am dat tot ce am putut la citirea eseului.....Ce o sa fac ? Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Affraid iar stupida aceea de intrebare pop e vineri.Sincer cine se astepta ca ea sa studieze tot timpul ? exclama Mina.
Rika o lovi din nou..."nu te ingrijora,totul va fi bine,iti promit eu.
-Pai pentru domnisoara stie tot e simplu sa spuna asta!replica Mina repede.
-Cineva isi plange de mila din nou ?intreba un coleg de clasa si anume Sakurai Sho.
Rika ii raspunse zambind,"DA".
Mina Okada, Rika Moriyama si Sho Sakurai sunt toti studenti la Universitatea Keio din Japonia.Este mijlocul anului si toti au o pasiune pentru istorie.Mina este student la drept,Rika la medicina iar Sho la economie,inafara de asta Sho mai face parte si din Johnny’s Jr. grup- Arashi. Cei trei se cunosc din liceu insa Rika si Sho se cunosc din copilarie.
Mama lui Sho si a lui Rika au fost colege de liceu.iar Rika s-a nascut inaintea lui Sho cu sapte luni.Ei au fost la gradinita impreuna,iar scoala generala Rika a facut-o in Franta iar mai apoi din anul doi de liceu ea s-a mutat in America.
Familia lui Rika locuieste peste hotare in Franta si in America,tatal fiind membru al Ministerului de externe din Japonia iar mai apoi fiind ambasadorul Japoniei in Franta si in State.
Desi cei doi erau deaprte unul de altul,acestia isi scriau foarte des.iar in vacantele de vara cand Rika vizita Japonia,era persoana care petrecea cel mei mult timp cu Sho.
Cu o relatie de prietenie ca a lorde peste 20 de ani,au ajuns sa se cunoasca si pe afara si pe dinauntru.Rika poate spune despre Sho ce simte numai uitandu-se la el si vice-versa.
Cand Sho s-a hotarat sa devina unul din membrii Johnny's Grup i-a spus prima oara lui Rika.Cand Rika a avut inima franta pentru prima oara,Sho a fost primul care a stiut.Cand SHo a inceput sa vorbeasca cu cei de la Arashi Rika a fost prima care a stiut.Cand Rika a aflat ca se va muta inapoi in Japonia,prima persoana cu care a vorbit a fost Sho.Cand Sho s-a hotarat sa mearga la facultate si sa faca parte totodata din Aashi,prima data i-a spui lui Rika.SHo este cel mai bun prieten al lui Rika iar Rika e cea mai buna prietena a lui Sho.Cei doi se intelegeau foarte bine si nimin nu se intampla intre ei,cel putin nu romantic.Dar dupa cum stim dragostea vin pe neasteptate si in momentele cand te astepti cel mai putin.

Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic 994850 Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic 994850 Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic 953260 Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic 994850 Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic 994850

Acesta e capitolul 1 :3 sper sa va placa ^^ .capitolul 2 in curand iar ficul il gasiti si pe forumul celalalt <3.
Back to top Go down
http://arashi-romania.weebly.com/
TeeChan
Admin
TeeChan


Posts : 50
Join date : 2010-04-08

Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Empty
PostSubject: Re: Doar noi doi--> Sakurai Sho fan fic   Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic EmptySun Apr 11, 2010 5:22 pm

Well,ce să spun? îmi place cum ai început,bine că nu ai făcut exces de dialoguri,ăsta e un lucru bun :3,descrierea de la sfârşit mi-a plăcut şi am văzut pe ici-colo nişte greşeli de tastare,da' na...nimeni nu este perfect.
Gambate în continuare! ^^
Back to top Go down
matsumoto
Admin
matsumoto


Posts : 2341
Join date : 2010-04-08
Age : 29

Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Empty
PostSubject: Re: Doar noi doi--> Sakurai Sho fan fic   Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic EmptySun Apr 11, 2010 7:12 pm

da stiu am vazut si eu grseselile de tastare dar o sa dau edit mai incolo acum mie lene si merge si netul greu Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic 534107
Back to top Go down
http://arashi-romania.weebly.com/
matsumoto
Admin
matsumoto


Posts : 2341
Join date : 2010-04-08
Age : 29

Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Empty
PostSubject: Re: Doar noi doi--> Sakurai Sho fan fic   Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic EmptySun Apr 11, 2010 10:16 pm

here is capitoul 2

Cei trei prietni au iesit din universitate si cum se plimbau ei prin curte cu fetele,s-au inntalnit cu cineva important,prietenul lui Mina,Kazuki si prietnul lui Rika Takuya.
Sho a fost cel care i-a prezentat pe Rika si Takuya,deoarece Sho si takuya au fost prieteni de mici,iar Sho este foarte protectiv fata de Rika,poate chair mai mult decat tatal ei.Rika glumea pe tema asta spunand ca Sho este cel mai sceptic dintre baieti la gatat decat tatal ei. :]]
Cei cinci prieteni au sosit in curte si s-au asezat pe o banca .Toti au desfaut pachetul cu mancare si au inceput sa manace.Au mancat un ou,salata si un sandvis,toate cumparate de la o taraba aflata in apropiere.Takuya manca Yakisoba,cumparat de asemenea tot de la aceasi taraba,Kazuki manca resturile de orez ars de noaptea trecuta :]].Iar Sho manca un obento pregatit de mama lui acasa.Toti prieteni lui erau gelosi pe el cum au fost intotdeauna de altfel "intotdeauna are un obento pregatit de mama sa",deoarece Sho intotdeauna ii raspunde mamei sale cu Da cand aceasta il intreaba daca sa ii pregateasca un obento.El poate cumpara ceav convenabil de la taraba dar mama lui ar face din el un abento asa ca nu are rost :3,iar Rika a mancat de asemenea un obento pregatit de mama ei.
Dupa ce cei cinci prieteni au mancat au vorbit despre planurile lor de weekend si iesirea de luni.
-Asa vrei tu sa vina la cina?Asta vrei sa le oferi?i-a spus Mina lui Kazuki referindu-se la orezul ars.
-Sti bine ca nu gastesc bine sub presiune.Si in plus i-am intalnit de mai mult ori.... .
Mina clatina din cap si ii dadu un impuls lui Kazuki in brat,tata vrea o cina formala cu tine.Si nici nu pot anula totul deoarece il cunosti si sti ca va fi ca un nebun,si va spune ca ceva s-a intamplat.
-DAR....spuse Kazuki nervos.
-Serios Kazuki?!Takuya i-a cina o data pe luna cu familia lui Rika,sau ceva de genul.... mai scuteste-ma,noi ne-am intalnit pe o perioada de timp mai lunga de timp,spuse Mina suparata.
Rika i-a dat un ghiont ragusind lui Takuya:
-Vei veni la cina duminica?spuse cu un zambet foarte mare. :]].Takuya incuvinta din cap ca da si spuse:
-Si tu la pranzul de sambata?
Rika incuvinta de asemenea din cap ca da.
-Dar nu voi sta mult timp,am lectie de dans la 2.
-Vezi,uitate la ei doi.Takuya nu are nici o treaba masa,in timp ce celalalt isi plange de mila,spuse Mina dandui un alt ghiont lui Kazuki.
-Dar tatal tau ma face sa ma simt ca un mutant.Intotdeauna este grosolan si face glume pe seama mea.Parca stie ca nu sunt priceput la ceva,si e gata gata sa ma prinda.
-Asta pentru ca tu nu esti bun intotdeauna!spuse Takuya cu un zambet mare.
Cand Rika l-a intrebat pe Sho ce planuri are ,acesta a replicat: "OCUPAT CA DE OBICEI !" :]] .ea simte ca este ceva in neregula cu Sho in ultima vreme,ceva il deranjeaza.Iar in plus de asta intotdeauna el pare iritat de ceva iar in weekenduri este ocupat.Ea stie ca a fi student la universitate si a face parte dintr-o trupa ca Arashi nu e usor,dar mai stie ca Sho vrea sa primeasca si o educatie aici si si sa faca parte din Arashi,si ca el nu va renunta niciodata la una din ele.
Cei cinci prieteni au terminat pranzul si au plecat spre scoala,la orele de dupa-masa.Mina si Kazuki la Drept,Rika la medicina,iar Sho si Takuya se apropie de Colegiul de arte si stiinte.Rika a intrat la ora de anatomie scarpinandu-se in cap si gandindu-se la Sho,"asta nu e atitudinea lui obisnuita,ar trebui sa vorbeasca cu cineva",Rika a parasit ora de anatomie pentru a se linisti pe ea si i-a dat lui Sho un mesaj.
"Am nevoie sa vorbesc cu tine,la pranz sau la cina nu conteaza."Sho ia raspuns: "Sigur oricand dar nu in seara asta.Trebuie sa ma pregatesc weekendul meu e doar munca."Rika i-a spus " te voi ajuta" Sho:nu,este in ordine,ma descurc.Vorbim mai tarziu a inceput ora."
Rika ofta si se aseza pe un scaun.Ca intotdeauna Sho este atent la ore si i-a notite dar comportamentul lui nu ii da pace,de nervi ea a inceput sa roada creionul,obicei mostenit de la mama sa.Dupa ce ora s-a terminat Rika l-a sunat pe Sho:
-Spunemi!spuse ea cu o putere in voce.
-Sa spun ce?replica Sho.
-Ceva te deranjeaza...doar spune-mi.spus Rika foarte tare,stiind ca Sho e foarte incapatanat cand vine vorba de descutii personale.
-Mai tarziu.Am sa te sun!Acum trebuie sa merg la munca.
-Promiti?spuse Rika incercand sa obtina ceav valabil de la Sho.
-Promit.Vorbim mai tarziu.spuse Sho inchizand telefonul.
a promis pana la urma,trebuie sa ma sune,nu? spuse Rika inchizand telefonul si indreptandu-se spre sala de dans.


gata :3

sper sa va placa si capitolul 2,a si am rezoval problema cu suck it up =]]
era scuteste-ma,depinde de context :3
Back to top Go down
http://arashi-romania.weebly.com/
TeeChan
Admin
TeeChan


Posts : 50
Join date : 2010-04-08

Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Empty
PostSubject: Re: Doar noi doi--> Sakurai Sho fan fic   Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic EmptySun Apr 11, 2010 10:26 pm

Aşaa am venit şi eu prin vizită :]
Deci,prima observaţie: Fără emoticoane într-un fic :]] doar dacă e parodie xD în rest nu mai am nimic de comentat,faza cu "suck it up" a fost tare :]] bine că ai desluşit misterul.Anyway aştept să potezi continuarea.
Back to top Go down
Sponsored content





Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Empty
PostSubject: Re: Doar noi doi--> Sakurai Sho fan fic   Doar noi doi-->  Sakurai Sho fan fic Empty

Back to top Go down
 
Doar noi doi--> Sakurai Sho fan fic
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sakurai Sho in Romania
» doar 2 melodii de pe urmatorul cd Hatenai Sora
» Sakurai Sho Pino
» Sakurai Sho wallpapers
» Sakurai Sho in NYCC

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: A DAY IN OUR LIFE :: Lucky Man!-
Jump to: