Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ARASHI ROMANIA
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Gramatica
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] EmptyTue Dec 23, 2014 4:05 am by Yumi

» Shounen Club Premium [2009.03.29]
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] EmptyThu Mar 06, 2014 4:00 am by lilichan

» Arashic Forum
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] EmptyMon Feb 25, 2013 6:15 am by hika86

» Nelămuriri
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] EmptyTue Sep 11, 2012 4:52 am by Yumi

» Aniversarea forumului
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] EmptySun Aug 19, 2012 3:34 am by matsumoto

» Cereri de afiliere
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] EmptySun Aug 19, 2012 3:14 am by matsumoto

» Cereri forumuri
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] EmptySun Aug 19, 2012 3:12 am by matsumoto

» Schimbari de nick
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] EmptySun Aug 19, 2012 3:10 am by matsumoto

» Sugestii
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] EmptySun Aug 19, 2012 3:09 am by matsumoto

Top posters
matsumoto
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_lcapO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Voting_barO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_rcap 
Ohmiya SK
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_lcapO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Voting_barO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_rcap 
Mao Inoue
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_lcapO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Voting_barO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_rcap 
KeykoYume
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_lcapO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Voting_barO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_rcap 
Olimp_Tenshi
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_lcapO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Voting_barO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_rcap 
Moony
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_lcapO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Voting_barO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_rcap 
Saito Ryu
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_lcapO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Voting_barO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_rcap 
TeeChan
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_lcapO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Voting_barO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_rcap 
AbbeyXS
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_lcapO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Voting_barO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_rcap 
Stormy_Yume
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_lcapO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Voting_barO prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Vote_rcap 

 

 O prietenie pentru totdeauna [romance, drama] [one-shot]

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Karin - saaannnnn

Karin - saaannnnn


Posts : 13
Join date : 2010-04-10

O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Empty
PostSubject: O prietenie pentru totdeauna [romance, drama] [one-shot]   O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] EmptyThu Jul 01, 2010 12:02 am

M-am gandit sa imi incerc si eu norocul si sa vad ce parere au altii despre acest one-shot.

Va anunt, ca actiunea din el, este foarte grabita Shocked

DESCRIERE: povestea se bazeaza pe intamplarile unei fete grase, care este batjocorita si indepartata de toti cei din jur. Fata este indragostita de un baiat de la ea din liceu, si pentru ai castiga inima se hotaraste sa zlabeasca cu ajutorul unui foarte bun prieten din copilarie. Nu mai intru in detalii.

>>>ACTIUNE GRABITA<<<



-Uite batoozaaa! Vaca! Balena! [tipand copii si aratand cu degetul]

" Buna, ma numesc Aiko Tsubaki, am 17 ani si sunt o fata normala, grasa, din anul II de liceu...De la varsta de 11 ani, am inceput sa ma ingras foarte tare...mam lenevit, am inceput sa mananc numai porcarii... nu prea imi pasa de mine...pana acum! Este un baiat la mine in liceu, pe nume Reita Ruiji. Este un tip inalt, bine facut si frumos, de 1. 76 si are 17 ani tot ca mine. Care se comporta frumos cu totii. In afara de cei care sunt saraci, si grasi. Adica, ma implica si pe mine in asta. Sunt grasa...Am 1.50 si 68 de kg. Imaginati-va cum arat, mai ales, ca sunt si mica de inaltime...Nu am prieteni, toti ma exclud, toti ma batjocoreste, ma injura, imi pun piedica...si alte cele...eu sunt buna, numai sa le dau teme. Atat! Dar in rest...Viata mea, e un calvar! Am un singur prieten...Pe nume Kai Minamy. Si el, este la fel de dragut la fel ca Reita...Dar nu imi pot da seama cum vorbeste cu mine..."

Aiko, se indreapta catre scoala. Acolo se intalneste cu prietenul ei Kai.

-Hei! Ce mai faci Aiko? [spuse baiatul cu geanta la spate]
-Ca de obicei...
-Aiko, inca iti mai place de Reita? [uitandu-se Kai fix la ea]
-Da...si nu stiu cum sa ii spun asta...
-Pai...mai bine ai incerca! Cine stie...poate...
-Hai, Kai...Termina! Adica...cine sar uita la mine? Nu vezi cum arat?
-Sti...Nu toti baietii pun accent pe aspect...[lasand capul in jos]
-Da? Si care ar fi aia? Adica niciunu! Toti pun foarte, foarte mult accent pe asta!!

Ajungand in clasa, Aiko se aseaza in banca, iar Kai vorbea stand pe calorifer la telefon.
In timp ce Aiko, isi scotea caietele si cartile, Reita vine spre ea cu o privire dusmanoasa si plina de ura:

-Hei, baleno! Pune mana si scrie-mi tema! [aruncand caietul in fata pe banca lui Aiko]
-Da, acum sunt buna de scris teme, pana acum ma batjocoreai. Nu iti scriu nimic!
-Ce? Indraznesti sa comentezi? [luand-o de par, si tragand-o]

Apoi Kai vede ce se intampla, si intervine:

-Reita!
-Ce vrei ma?
-Nu ma iei pe mine, cu "Ce vrei ma" ! Din moment ce eu ti-am vorbit frumos, nu vad motivul ca sa faci si tu la fel...
-Sti...pampalaule...diferenta e, ca eu sunt un smecher, iar tu un papa lapte.
-A, da? Atunci ciar fi, sa vedem cine e mai tare dintre noi. Dupa scoala. Afara. [cand scoase aceste cuvine din gura Kai, in clasa se facu liniste]

Iata ca orele sunt pe sfarsite, iar Kai si cu Reita, trebuie sa se infrunte afara.

-Ai venit pampalici? [spuse Reita, increzut]
-Da...si se pare ca a venit jumate din scoala...Ce naiba cauta toti aici? [uitandu-se in jur Kai]
-Au venit, sa vada cum tio iei pe coaja. [zambind malefic Reita]
-Bine, bine! Hai gata cu vorbaria! Incepem?

Cei 2, sau pus fata in fata. Kai in mintea lui:"Ai sa vezi ca am sa ma razpun...O fac pentru Aiko! Nu inteleg ce a vazut la un handi ca tine.."
Reita se indreapta catre Kai alergand incercand sa ii dea cu pumnul in fata. Dar Kai, se ferea. Dupa aceea A urmat din partea lui Reita o gramada de lovituri din picioare si din maini. Dar nimic...Kai se ferea de fiecare data. Reita, nu il putea atinge cu un deget macar...

-Auzi? Ma tot intreb mereu...De ce ii batjocoresti pe altii, cand tu esti un ratat?
-CE??

Reita se indreapta cu viteza care Kai; acesta ii prinde mana, si io rasuceste la spate, punandu-l pe Reita in genunchi.

-De ce te comporti cu Aiko asa?
-Pentru ca e o urata, si o grasa!
-Da? Si mai ce? [dandu-i mai rau mana peste cap, si ridicand-o mai sus.]
-Si...si...
-Te aud...

Kai ii da drumul brusc si impingandu-l cu piciorul in spate. Reita cade jos.

-Cred ca am castigat...[spuse Kai intorcandu-se sa plece]

Reita se redica repede, si se indreapta catre el, alergand. Kai observa, sare, si ii da un picior direct in gura.
Multimea incepu sa se mire, pentru ca batausul si smecherul scolii a fost batut de un tip normal, care e la locul lui si tacut.
Kai merse, o lua de mana pe Aiko, si se indreptara amandoi catre casa.

-Waw...Kai...nu credeam ca te poti bate asa...
-Pai sti...Aiko [incepand sa rada] nu sti multe lucruri despre mine. De la 10 ani fac karate.
-E super...
-Da...Este...Sti, Aiko...nu cred ca merita sa te zbati atata pentru Reita...Sti cum este el cu adevarat...
-Stiu Kai, chiar stiu...Dar, vreau sa io platesc! Vreau...sa ma razbun! Dar cum?
-Ce ar fi sa incerci sa zlabesti?
-Ce? Eu? In niciun caz...am mai incercat...Si nu merge...Sti foarte bine ca sunt cam lenesa, si la mine nu lipeste inghetata si ciocolata. Trebuie sa mananc zilnic, ca altfel nu rezist...
-Da, stiu...Dar, gandeste-te! Daca ai zlabi, si ai arata destul de bine, atunci Reita sar uita numai dupa tine, tu il seduci, el se tine dupa tine, apoi il ignori, il batjocoresti, si gata! Te simti si tu bine...vei ramane impacata...
-Da...dar...NU POT! [tipand aceasta cu lacrimi in ochi]

Kai se opreste din mers, apoi se apropie de Aiko:

-Nu exista "nu pot" sau altceva...exista "mie lene" si "nu vreau"
-Stiu...Mai ales...Vara. Nu este usor sa fi gras, cand e atat de cald afara...Si mereu miam dorit sa merg si eu la mare...Dar nu pot..aratand in halu asta...
-Pai vezi? De cat sa suferi toata viata...mai bine sa fi fericita!
-Asa e...ai dreptate cu totu.
-Bine! Maine la 7 la mine!
-CE?

Fiind Sambata, Aiko, se duce la Kai, exact asa cum ia spus. La 7 sa fie la el.
Aiko intra in curte. Kai se antrena la karate.

-Ai venit? Credeam ca nu vei veni...
-Deci...iata-ma! Hai...cu ce incepem?
-Pai, mai intai sa iti spun cate ceva...Noi oricum intram la 8. Asa ca poti sa te trezesti mai devreme ca sa alergi putin, apoi sa faci o baie fierbinte.
-Sa alerg? Asta inseamna sa ma trezesc la 4! Plus si baia...
-Vrei sa nu sa zlabesti?
-DA! Da baie? De ce?
-Esti proasta?! 1. Baile ard tot atatea calorii cate ai arde intr-o alergare de 1.5 km. Deci, sa faci si o baie cand vi de la scoala. Adica, daca ai face 2 bai pe zi, e ca si cum ai alerga 3 km.
-Si ce voi hali?
-Am sa iti dau si un regim. Dar, mai intai, hai sa facem ceva miscare! Care, de acum in colo vreau sa vi la mine in fiecare sambata si duminica.
-Ok.Cu ce incepem?
-Pai...ce ar fi sa facem putin aerobic, pe muzica?
-Aerobic? Credeam ca ma vei pune la ceva mai greu.
-Zlabitul nu se incepe dintr-o data cu greu...se incepe cu usor, si din ce in ce mai greu...nu tine bine nici la organism daca facem invers.
-A. Bine...

Kai a adus un casetofon, care a pus o muzica mai ritmata. Dupa ce au terminat aerobicul, au alergat putin, apoi sau odihnit in casa.

-Treci si fa o baie...
-Bineeee

Dupa primul antrenament, a inceput sa lucreze mult mai mult.




PERSONAJE:

AIKO TSUBAKI [personajul principal]
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Sasaki10
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Always10

Kai Minamy [prietenul cel mai bun al lui Aiko]
Spoiler:
Reita Ruiji [baiatul de care este indragostita Aiko]
O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Dits2010
Back to top Go down
Mao Inoue
Admin
Mao Inoue


Posts : 1423
Join date : 2010-08-11
Location : ..::Sky Of Love::..

O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Empty
PostSubject: Re: O prietenie pentru totdeauna [romance, drama] [one-shot]   O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] EmptyThu Aug 12, 2010 7:35 pm

Hey e foarte tare ficul , abia astept sa vad ce se intampla mai departe . O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Icon_flower NEXT ... .
Back to top Go down
Ohmiya SK
Admin
Ohmiya SK


Posts : 1486
Join date : 2010-08-11
Age : 28
Location : Baia Mare

O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Empty
PostSubject: Re: O prietenie pentru totdeauna [romance, drama] [one-shot]   O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] EmptyTue Aug 17, 2010 3:02 am

suuper imi place. mai ales ca ai pus si poze ca la un rpg gambaatee
Back to top Go down
Karin - saaannnnn

Karin - saaannnnn


Posts : 13
Join date : 2010-04-10

O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Empty
PostSubject: Re: O prietenie pentru totdeauna [romance, drama] [one-shot]   O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] EmptySun Aug 29, 2010 7:55 pm

Peste o luna eforturile lui Aiko, incepuse sa se vada.
___________

-Hei Kai, Sti...de cand am inceput sa zlabesc...parca nu ma mai batjocoresc ceilanti asa...
-Pai vezi? Atunci, hai sa continuam!

Aiko, lucra din greu, si dadea tot ce putea. Avea o vointa extraordinara, plus de asta, vroia sa se razbune pe Reita.



Peste 3 luni
____________

Aiko, zlabise destul de mult. Si arata extraordinar.

-Aikoo! Cat vrei sa mai zlabi? Arati grozav deja. [spuse una dintre colegele ei]
-Nu inca...mai am o luna [spuse ea zambind]


DUPA O LUNA
_____________


-Antrenamentul sa sfarsit...acum e momentul sa ii dau lui Reita, ceea ce merita!
-Da...da...nu mai fi asa de entuziasmata! Fi atenta, ca daca nu te vei tine cat de cat de antrenament,si de regim, vei ajunge iar cum erai...[ spuse Kai ]
-Ce?? Adicaaa!!
-Vezi, ai grija...

______________________________________________________________

Aiko dupa antrenamente
https://2img.net/r/ihimizer/img714/2305/sasakinozomi04reallycut.jpg

_______________________________________________________________



Reita incepea sa fie atras de Aiko, acum fata se aranja mereu, isi facea parul, unghiile...tot...Pana cand, intr-o zi, Reita vine la Aiko.

-Ce faci? [spuse Reita]
-Ce vrei?
-Pai...nimic...arati foarte bine! Nu credeam ca vei ajunge asa!
-Stiu...nici eu...
-Si...ma gandeam...ca daca vrei sa fi iubita mea. Ca...arati bine! Si...
-Si vrei sa te dai mare? Sti Reita, imi placea de tine...cand ma batjocoreai. Dar tu nu iti dadeai seama...Chiar te admiram...
-Da?
-Da! Dar tu, erai prea ocupat sa iti bati joc de mine, sa ma pocnesti, imbrancesti, sa imi pui piedica, sa ma injuri, si alte cele...Uite ca acum sa intors foaia. Tu, esti un baiat frumos, arati bine...dar in loc de creier ai tarate! Daca sti macar ce sunt alea...
-Ce? Cum indraznesti...
-Uite ca indraznesc! Gandeste Reita! Daca tu de acum pui foarte mult accent pe infatisare, inseamna ca tu cand vei fi insurat, vei avea o nevasta, proasta, lenesa, care nu face curatenie, mancare, spalare, nimic. Se va duce numai la cumparaturi, la saloane, la tot felul de chestii dastea, si nu va face nimic. Iti va manca toti banii. Asta vrei?
-Nu...
-Asa ca, nu mai pune pret pe aspect, si pune pret pe ce are in cap, si pe suflet. Ca daca tu vei avea o prietena frumoasa, sexy, si toate cele, iar ea va fi proasta de bubuie, si nu va sti sa faca nimic, o curatenie, o mancare, o spalare...ceva...te caci in ea de viata! Cred ca niciunui barbat nu iar conveni o astfel de femeie. Si toti vor o adevarat cospodina.[spuse Aiko, plecand]
-Te simti bine? [spuse Kai]
-Ooo da! Ma simt grozav!
-Sti Aiko...mereu am vrut sa iti spun ceva...Mai ti minte cand ai spus ca: “sunt numai baeti care pun accent pe infatisare si pe suflet nu” ? Iar eu am spus ca: “nu toti sunt la fel” ?
-Da...
-Ei bine, adevarul este ca te placeam de cand eram mici. Si acum te plac...dar mia fost prea frica sa iti spun...Si plus de asta, tu erai exasperata dupa Reita...
-Ce oarba am fost!
-Da...acum ca sti ceea ce simt cu adevarat pentru tine...
-Sti Kai...chiar iti multumesc! De cand aveam 7 ani, miai fost un prieten adevarat. Si la bine, si la greu. Si inca as vrea sa imi fi prieten!
-Si iti voi fi, indiferent ce sar intampla.
-Te iubesc mult, mult de tot. Si daca mai parasi, as muri...crede-ma pe cuvant. [spuse Aiko imbratisandul]

Din acea clipa, Aiko si Kai, au fost impreuna timp de 3 ani. Dupa aceea sau despartit. Chiar si dupa despartirea lor, cei 2, au fost in continuare prieteni buni, pana ce, batranetea iau despartit. Kai a murit primul la varsta de 80 de ani din motiv de sanatate. Aiko, a tinut cont mereu de ceea ce manca, in fiecare zi si facea sport. Din acea zi, rasetele, batjocura chiar si bataile au incetat. Aiko, a murit la 105 ani, fericita, si impacata cu ea insasi.


>>> SFARSIT <<<


Astept pareri... cheers




Back to top Go down
Mao Inoue
Admin
Mao Inoue


Posts : 1423
Join date : 2010-08-11
Location : ..::Sky Of Love::..

O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Empty
PostSubject: Re: O prietenie pentru totdeauna [romance, drama] [one-shot]   O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] EmptySun Aug 29, 2010 10:43 pm

Wow e misto rau , insa cred ca era mai bine daca mai continuai . E prea putin si lucrurile se intampla mult prea repede . Oricum e bun si atat plus ca personajele sunt bestiale . flower
Back to top Go down
Ohmiya SK
Admin
Ohmiya SK


Posts : 1486
Join date : 2010-08-11
Age : 28
Location : Baia Mare

O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Empty
PostSubject: Re: O prietenie pentru totdeauna [romance, drama] [one-shot]   O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] EmptyMon Aug 30, 2010 3:18 pm

kakkoi. da ce silueta are acuma..nu ma asteptam Smile) cred ca povestea e foarte inteligenta dar daca descriai sentimentele de vina a lui Reita sau ale oricaruia cred ca era si mai bine^^
Back to top Go down
Karin - saaannnnn

Karin - saaannnnn


Posts : 13
Join date : 2010-04-10

O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Empty
PostSubject: Re: O prietenie pentru totdeauna [romance, drama] [one-shot]   O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] EmptyMon Aug 30, 2010 8:52 pm

Mersi ca ti-a placut...

Pooi...deah...asta e si chestia...nu prea ma pricep la descriere... O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] 539464

Bine ca macar a fost scurt si la obiect....ca de altfel...cred ca iesea o mare plictiseala O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] 386357
Back to top Go down
Sponsored content





O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Empty
PostSubject: Re: O prietenie pentru totdeauna [romance, drama] [one-shot]   O prietenie pentru totdeauna  [romance, drama]   [one-shot] Empty

Back to top Go down
 
O prietenie pentru totdeauna [romance, drama] [one-shot]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Introduction to Japanese drama
» Aiba Masaki’s drama, “Bartender”, now confirmed
» Jun Matsumoto, Yuko Takeuchi star in next "Getsu 9" drama
» Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ]
» Ninomiya Kazunari’s new drama “Freeter, ie wo kau” pulls in a high rating

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: A DAY IN OUR LIFE :: Lucky Man!-
Jump to: