Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ARASHI ROMANIA
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Gramatica
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] EmptyTue Dec 23, 2014 4:05 am by Yumi

» Shounen Club Premium [2009.03.29]
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] EmptyThu Mar 06, 2014 4:00 am by lilichan

» Arashic Forum
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] EmptyMon Feb 25, 2013 6:15 am by hika86

» Nelămuriri
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] EmptyTue Sep 11, 2012 4:52 am by Yumi

» Aniversarea forumului
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] EmptySun Aug 19, 2012 3:34 am by matsumoto

» Cereri de afiliere
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] EmptySun Aug 19, 2012 3:14 am by matsumoto

» Cereri forumuri
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] EmptySun Aug 19, 2012 3:12 am by matsumoto

» Schimbari de nick
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] EmptySun Aug 19, 2012 3:10 am by matsumoto

» Sugestii
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] EmptySun Aug 19, 2012 3:09 am by matsumoto

Top posters
matsumoto
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_lcapIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Voting_barIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_rcap 
Ohmiya SK
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_lcapIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Voting_barIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_rcap 
Mao Inoue
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_lcapIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Voting_barIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_rcap 
KeykoYume
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_lcapIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Voting_barIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_rcap 
Olimp_Tenshi
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_lcapIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Voting_barIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_rcap 
Moony
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_lcapIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Voting_barIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_rcap 
Saito Ryu
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_lcapIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Voting_barIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_rcap 
TeeChan
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_lcapIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Voting_barIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_rcap 
AbbeyXS
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_lcapIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Voting_barIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_rcap 
Stormy_Yume
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_lcapIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Voting_barIngerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Vote_rcap 

 

 Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ]

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Karin - saaannnnn

Karin - saaannnnn


Posts : 13
Join date : 2010-04-10

Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Empty
PostSubject: Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ]   Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] EmptyTue Aug 31, 2010 10:54 pm

Dupa ce am terminat acel one-shot, ma-m gandit sa mai pun inca un fic...Asta este cam lung...Nu e chiar atat de scurt ca celalant =]]

Deci, daca este vreo problema in legatura cu asta, sau ca nu am voie sa postez inca un fic, va rog sa imi spuna cineva.... Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] 669551









Intr-o dimineata frumoasa, insorita, ceasul de pe noptira de langa pat a lui Kanon Aiko suna de vreo 2 minute neincetat. Fata somnoroasa, se ridica in fund, aduce mainile la ochi, apoi frecandu-si ochii si imediat se intinde si stinge ceasul zgomotos.
Fata se da jos din pat, apoi se duce catre baie, spalandu-se pe fata apoi pe dinti si schimbandu-se in hainele de strada Aiko se duce in bucatarie, ia din dulap o punga de cereale, apoi pune niste lapte la incalzit. In timp ce laptele se incalzea, ii pune de mancare lui Max ( cainele ei ) si apa de la frigider. ( ieste vara ) Se duce la cuptorul cu microunde, unde laptele statea la incalzit si il opreste. Apoi isi ia punga de cereale, castronul, o lingura si se duce la masa. Terminand de mancat, Aiko se duce la usa, pentru a pleca la scoala luandu-si ghiozdanul.
Aiko se incalta, apoi se mai uita inca o data in oglinda care era pe peretele de langa usa. Isi aranjeaza parul, haina, apoi striga catre Max:

-Maxy, eu plec acum! Vin pe la 1 acasa.
-HAM! [ cainele latra, in semn ca a inteles]

------------------------------------------------------------------------------------------------
POVESTE: Kanon Aiko, eleva la liceu in anul II in varsta de 17 ani. Locuieste singura intr-un apartament cu 2 camere. Si o baie. Parintii ei au abandonat-o la varsta de 10 ani, lasand-o singura. Aiko, a inceput sa locuiasca cu Max. Singurul ei prieten. Pe Max, la gasit pe strada cand avea ea 11 ani. De atunci, sunt cei mai buni prieteni. Aiko, nu are niciun prieten nici la scoala. Cateodata, mai primeste bani de la matusa ei, si un var din strainatate. La aceasta varsta, fata se descurca cu ceea ce poate, platindu-si lumina, mancarea, hainele, etc.
-------------------------------------------------------------------------------------------------


Ajungand in clasa, ca de obicei, colegii si colegele, nici nu o bagau in seama. Iar in schimb de asta, se uitau la ea urat si barfeau.
Aiko se aseaza in banca, apoi scotand din ghiozdan un caiet si un pix, apoi punandu-le pe banca si pregatindu-se de ora. Stand in banca de la geam, isi da caietul si pixul in partea stanga, apoi se intinde pe banca cu mainile si privind pe geam stand cu capul pe mana ei, iar cu cealanta, desenand pe caietul in care scria la ora.

-PFFF! [ oftand ] Inca o zi groaznica, din viata mea... [ avand o fata trista ]

In acel moment, Yuki vine la ea:

-Hey, Aiko! Ce faci? [zambind, stand aplecat pentru ai vedea fata]
-Privesc...
-Si eu! [zambind]



POVESTE: Yuki este colegul de clasa al lui Aiko. Fiind singurul din clasa care mai vorbeste cu ea si se inteleg bine


Aiko se ridica de pe banca, apoi se uita la el:

-De ce zambesti?!
-Pot sta cu tine azi?
-Nu-mi pasa! Fa ce vrei...

Baiatul se aseaza langa ea, scotandu-si caietul si pixul pe banca.

-A! Cartea...Ai carte?
-Nu...[uitandu-se pe geam]

Yuki scoate si cartea de romana pe banca, apoi o deschide la pagina cu lectia.
Profa intra in clasa salutand, se aseaza pe scaun la catedra, apoi deschide catalogul si incepe sa faca prezenta. Dupa ce face prezenta, incepe lectia.

Yuki statea cu coatele pe banca, cu ochii in carte. Si Aiko la fel. Numai ca ea era cam plictisita. Statea cu coatele pe banca, sprijinindu-si capul in palme.

-Aiko...[uitandu-se la ea] am...[rusinandu-se] (erau prea apropiati)
-CE?! [strigand]
-Am..a...nimic! [schimbandu-si vocea]
-Bine...
-Fi atenta doar...[avand vocea mai matura]
-Ok...de ce ai vocea asa?
-Ca asa o am de obicei?
-Ba nu...tu o aveai mai vesela si mai copilaroasa.

[ sunand soneria de pauza]

-Si ce iti pasa tie, fata palida?? [ridicandu-se, apoi plecand la prietenii lui rusinat]

Fata isi da ochii peste cap, apoi se ridica de pe scaun, si se duce catre geam. Se aseaza pe calorifer, uitandu-se la nori ; scoate telefonul din buzunar, apoi se uita la poza cu Max pe care, o avea pe fundalul telefonului.

-Nu mai am mult pana ajung acasa Max...Mie dor de tine! Esti singurul meu prieten...

Ne fiind nimeni in clasa, Yuki venise ca sa isi ia mingea de tenis din ghiozdan, care auzise ce spunea Aiko de una singura, stand si uitandu-se la o imagine de pe telefon.

-De ce vorbeste singura de nebuna? Si cine e Max? Prietenul ei??? [spunand mai incet si devenind gelos, dar totodata si ingrijorator]

Orele se sfarsesc, iar copiii trebuie sa plece acasa.
Aiko isi ia ghiozdanu, apoi pleaca catre casa, nestiind ca pe tot parcursul drumului a urmarit-o Yuki.

-Deci aici sta... [stand in fata blocului si uitandu-se in sus la geamuri] Ok...[intorcandu-se si plecand]

Ajungand acasa, Aiko isi arunca ghiozdanu jos, apoi se descalta si Max vine sa o intampine. Dupa ce sare pe ea, dand din coada, apoi mangaindu-l pe Max, se duc amandoi in bucatarie. Aiko isi ia un sendvisi si se indreapta amandoi in camera fetei dand drumu la TV:

-Vad ca azi nu teai uitat la TV...[aprinzandu-l, apoi asezandu-se amandoi in pat pe burta] Si? Ce ai facut baiete azi? [mangaindu-l pe cap] Te-ai distrat?
-HAM! [latrand aprobator]
-Ma bucur...Nu imi vine sa cred ca...[mancand ce a mai ramas din sendvis] Asa...Ca baiatul meu Max, implineste 7 ani! [mangaindu-l pe cap, apoi scarpinandu-l pe sub gat] Esti baiat mare!
-HAM! HAM! HAM! [latrand fericit si dand din coada]
-Ok, ok! Am inteles [razand] Maine te voi duce la vecina care sta la curte, pentru ca voi veni mai tarziu de cat de obicei. Voi lucra in plus, pentru bani.
-ammmhmmmammhh [chelalaind nefericit]
-Heeei! Vrei sa nu sa iti iau un cadou? Sau nu vrei nici tort, nici cadou?
-HAM! HAM! [ ridicandu-se in picioare si topaind in pat dand in acelasi timp si din coada]
-Ok...ok...[mangaindu-l cu ambele maini pe spate]




POZELE LE VOI PUNE IN CAPITOLUL URMATOR


Back to top Go down
Ohmiya SK
Admin
Ohmiya SK


Posts : 1486
Join date : 2010-08-11
Age : 28
Location : Baia Mare

Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Empty
PostSubject: Re: Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ]   Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] EmptyWed Sep 01, 2010 12:18 am

hee cum sa nu fie voie nee ~~ normal ca e voie.cand omul are prea multe in cap trebuie sa si le dea afara si tu faci o treaba foarte buna cu ficurile^^ imi place cainele ^^ abia astept sa vad poze
Back to top Go down
Karin - saaannnnn

Karin - saaannnnn


Posts : 13
Join date : 2010-04-10

Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Empty
PostSubject: Re: Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ]   Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] EmptyThu Sep 02, 2010 4:18 am

Ah...ok...Pai atunci ma bucur ca iti place! Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] 831665




AIKO
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Pandor10


YUKI
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Normal10

MAX [ cainele ]
https://i.servimg.com/u/f36/14/26/02/17/vick_d10.jpg [ imaginea e prea mare ]







Plecand de la scoala, Aiko se duce la munca, pentru a lucra in plus, lucrand la o cafenea.
Ajungand acolo, fata intra in vestiar, se schimba in uniforma, formata dintro rochita si un sortulet.

-Hei, ce faci Aiko? Am auzit ca azi vei lucra mai mult…[ spuse o colega ]
-Da…am nevoie de bani…
-Pentru? Daca vrei te pot imprumuta eu. [ zambind] In loc sa muncesti…
-Multumesc Ayumi…dar daca mi-ai da bani, nu as avea cum sa ti dau inapoi…
-Inteleg…pai atunci…spor la munca! [spuse fata zambind, apoi placand sa-si faca treaba]


Dupa ce se aranjeaza, Aiko se duce la bar sa ia comenzile pentru clienti, apoi incepe sa imparta bauturile la fiecare client, cu o tava in mana.
Venind de la sala de jocuri, Yuki si cu amicul lui, Kai trec pe langa cafenea:

-Hei, amice! Vrei sa intram? [spuse Kai, aratand cu degeteul]
-Hmm…
-Hai mai! Bem si noi ceva rece apoi plecam.
-Ok! Da nu stam mult…
-Bine, bine.

Kai si Yuki intra in cafenea, aleg o masa, apoi comanda o bautura rece. In timp ce vorbeau cei 2 amici, Aiko vede ca Yuki este in cafenea:

-O Doamne! [ stand dupa tejghea ]
-Sa intamplat ceva Aiko? [spuse colegul sau de serviciu]
-A…am…e un cunosc aici, si nu vreau sa ma vada…
-Bine, lasa…ma duc eu…
-Unde te duci domnisorule? [tragandu-l de camasa seful lor]
-La…
-La bucatarie. [impingandu-l catre bucatarie] Iar tu…
-Eu…a…
-Te ridici, iei tava, apoi comanda celor 2 veniti.
-Dar…dar..
-ACUM!
-Am inteles…
-Si nu uita de zambet! [ zambind si aratand cu degetul]

Aiko se duce acolo tremurand toata cu tava in mana.

-Bine ati venit, domnule. Va pot lua comanda? [spunand in gand:”Te rog, nu te uita in sus, nu te uita in sus!”]
-Am…da…as vrea…una dasta cu banana. [aratand in meniu apoi uitandu-se in sus] Aiko??
-Am inteles domnule, va fi gata in 5 minute. Aveti rabdare pana atunci, sau vreti sa va aduc niste fursecuri?
-Hoo…stai asa, fata! Ce cauti tu aici??
-Lucrez.
-Mai, mai, mai…cine ar fi crezut ca fata cea tacuta, monstruasa, rea, si sarcastica va lucra intr-o cafenea si purtand o rochie sexy [razand]
-Eu, spre deosebire de tine, trebuie sa imi produc singura banii. [plecand]

Dupa ce le aduce bauturile celor 2 amici, iar programul e pe sfarsite, Aiko duce gunoiul in spatele cafenelei.

-Uof! [aruncandu-l in tomberon] Asta a fost chiar greu…In sfarsit voi avea bani pentru…
-Pentru ce? [spuse Yuki stand rezemat de zid]
-Ce cauti tu aici?
-Stau…tu?
-Treaba! [ plecand]

Muncind pana la epuizare, si nemancand nimic toata ziua, lui Aiko i se face rau si isi pierde echilibrul. Dar, Yuki se duce, repede langa ea, si o prinde la timp.

-Hei..esti bine?
-Da…[tinand mana la frunte] Acum ma poti pune jos.
-Ok, mai ai mult?
-Nu…ma schimb, apoi merg acasa.
-Bine…

Fata merge in vestiar, se schimba in hainele ei, apoi iese din cafenea incuid usa.

-Ti-a luat cam mult [spuse Yuki rezemat de perete cu un picior pe el si cu mainile in buzunar]
-Ooof…ce mai vreeei? [dandu-si ochi peste cap]
-Te duc acasa…daca ti se intampla ceva?
-Ce-ti pasa tie?! [uitandu-se la el fix]
-Nu-mi pasa! [uitandu-se in alta parte] Vreau sa vad unde locuiesti.
-Cum vrei…[luand-o inainte]
-Hei…lai vazut pe tipul cu care am venit eu?
-Da. Cei cu el?
-Va si noul nostrum coleg. Se va muta la noi
-Bravo lui…si ce sa ii fac eu?!
-Ti-am spus doar…

Mergand pe alee cei 2 nu scosesera niciun cuvant amandoi.

Aiko se opreste brusc in fata unei case, apoi scoate telefonul din buzunar si suna proprietara casei.

-Aici locuiesti? [uitandu-se catre casa]
-Nu…
-Atunci de ce ne-am oprit?
-Iau pe cineva…
-Sora ta?
-Alo? Am ajuns. Nu voi mai intra. Puteti sa-i dati drumu lui Max si sa deschideti poarta. Va veni singur ca sunt direct in fata. [inchizand telefonul]
-Fratele?
-Nu…

Deodata se aud niste tropaituri uriase. De la departare se vedea o silueta mare venind mai aproape de cei 2.

-Asta incepe sa ma sperie…[ spuse Yuki ]

Max vine cu viteza catre Aiko, sarind cu labele din fata pe ea, apoi Aiko ii prinde ambele labe si tinandu-l in 2 picioare. Cainele era aproape cat ea de inalt acum.

-Ce faci, Maxy? [zambind] Ti-a fost dor de mine?
-HAM! HAM! [latrand in semn ca da, fericit si dand din coada]

Yuki ramasese pentru un moment uimit, pentru ca niciodata nu o mai vazuse pe Aiko zambind si cu ochii plini de caldura sufleteasca.

-Hai sa mergem! [ii da drumul cainelui, apoi mergand inainte] Sti…acum poti pleca acasa…am cu cine ma duce…
-Poftim? Lasa…ca te duc pana in fata blocului…
-Cum vrei…[facand din umeri]

Tot drumul catre casa, cainele topaia si dadea din coasa, Aiko vorbea cu el si zambea…se distrau amandoi de minune.

-Asta e…uimitor…
-Ce anume? Blocu?
-A?? Am ajuns? [Yuki nici nu isi dadu seama ca deja ajunsesera in fata blocului]
-Pai, mersi ca mai condus…pa!

Yuki o apuca de mana:

-PA…

In acel moment, cainele vazand ca a atins-o pe Aiko, incepe sa se repeada la Yuki latrand si maraind din ce in ce mai tare.

-Ce…ce are potaia asta?? [dandu-se mai in spate]

Cainele auzind ca il jigneste, [pentru el era o insulta] sare pe el, trantindu-l pe Yuki jos, iar apoi arantandu-si coltii.

-Max! Nu…stai cuminte!

Cainele se uita la Aiko, apoi inchide gura si spune un simplu “ham” catre Yuki.

-Ce are?? De ce ma ataca?
-1. Mai atins. El se repede la o persoana care ma atinge cel putin, si mai ales pe care el nu il/o cunoaste. 2. L-ai facut potaie.
-Ce?? Pai si intelege?? Spune-i sa se care de pe mine!

Max, auzind ca vorbeste tot urat si rastit, isi arata iar coltii cei mari si maraind.

-Cere-ti scuze!
-Poftim?? Esti nebuna??


[Max incepand sa maraie]

-Vrei sa te omoare?
-Ok! Ok! Scuze! E bine??

Cainele auzind ca si-a cerut scuze, latra un “ham” dand din coada, si se duce langa Aiko.

-Te-a iertat.
-Nu am mai vazut asa caine in viata mea…Ce destept…
-Multumesc! Ne vedem maine. [ plecand ]

Back to top Go down
Mao Inoue
Admin
Mao Inoue


Posts : 1423
Join date : 2010-08-11
Location : ..::Sky Of Love::..

Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Empty
PostSubject: Re: Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ]   Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] EmptyTue Sep 28, 2010 1:21 am

Hey imi place , cand pui continuarea ? Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] 941215
Back to top Go down
Karin - saaannnnn

Karin - saaannnnn


Posts : 13
Join date : 2010-04-10

Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Empty
PostSubject: Re: Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ]   Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] EmptySun Oct 10, 2010 10:10 pm

Pfff...ce sa intamplat cu forumul? Era mai frumos inainte...acum nu imi mai place de loc! Eu una...cred ca voi pleca T_T

Back to top Go down
Sponsored content





Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Empty
PostSubject: Re: Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ]   Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ] Empty

Back to top Go down
 
Ingerul intunecat [ drama, romance, slice of life ]
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Introduction to Japanese drama
» Aiba Masaki’s drama, “Bartender”, now confirmed
» O prietenie pentru totdeauna [romance, drama] [one-shot]
» Jun Matsumoto, Yuko Takeuchi star in next "Getsu 9" drama
» Ninomiya Kazunari’s new drama “Freeter, ie wo kau” pulls in a high rating

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: A DAY IN OUR LIFE :: Lucky Man!-
Jump to: