Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


ARASHI ROMANIA
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Gramatica
Mei-chan No Shitsuji EmptyTue Dec 23, 2014 4:05 am by Yumi

» Shounen Club Premium [2009.03.29]
Mei-chan No Shitsuji EmptyThu Mar 06, 2014 4:00 am by lilichan

» Arashic Forum
Mei-chan No Shitsuji EmptyMon Feb 25, 2013 6:15 am by hika86

» Nelămuriri
Mei-chan No Shitsuji EmptyTue Sep 11, 2012 4:52 am by Yumi

» Aniversarea forumului
Mei-chan No Shitsuji EmptySun Aug 19, 2012 3:34 am by matsumoto

» Cereri de afiliere
Mei-chan No Shitsuji EmptySun Aug 19, 2012 3:14 am by matsumoto

» Cereri forumuri
Mei-chan No Shitsuji EmptySun Aug 19, 2012 3:12 am by matsumoto

» Schimbari de nick
Mei-chan No Shitsuji EmptySun Aug 19, 2012 3:10 am by matsumoto

» Sugestii
Mei-chan No Shitsuji EmptySun Aug 19, 2012 3:09 am by matsumoto

Top posters
matsumoto
Mei-chan No Shitsuji Vote_lcapMei-chan No Shitsuji Voting_barMei-chan No Shitsuji Vote_rcap 
Ohmiya SK
Mei-chan No Shitsuji Vote_lcapMei-chan No Shitsuji Voting_barMei-chan No Shitsuji Vote_rcap 
Mao Inoue
Mei-chan No Shitsuji Vote_lcapMei-chan No Shitsuji Voting_barMei-chan No Shitsuji Vote_rcap 
KeykoYume
Mei-chan No Shitsuji Vote_lcapMei-chan No Shitsuji Voting_barMei-chan No Shitsuji Vote_rcap 
Olimp_Tenshi
Mei-chan No Shitsuji Vote_lcapMei-chan No Shitsuji Voting_barMei-chan No Shitsuji Vote_rcap 
Moony
Mei-chan No Shitsuji Vote_lcapMei-chan No Shitsuji Voting_barMei-chan No Shitsuji Vote_rcap 
Saito Ryu
Mei-chan No Shitsuji Vote_lcapMei-chan No Shitsuji Voting_barMei-chan No Shitsuji Vote_rcap 
TeeChan
Mei-chan No Shitsuji Vote_lcapMei-chan No Shitsuji Voting_barMei-chan No Shitsuji Vote_rcap 
AbbeyXS
Mei-chan No Shitsuji Vote_lcapMei-chan No Shitsuji Voting_barMei-chan No Shitsuji Vote_rcap 
Stormy_Yume
Mei-chan No Shitsuji Vote_lcapMei-chan No Shitsuji Voting_barMei-chan No Shitsuji Vote_rcap 

 

 Mei-chan No Shitsuji

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Olimp_Tenshi

Olimp_Tenshi


Posts : 410
Join date : 2010-08-29
Age : 31
Location : Cluj

Mei-chan No Shitsuji Empty
PostSubject: Mei-chan No Shitsuji   Mei-chan No Shitsuji EmptyWed Sep 29, 2010 2:02 am

# Title: メイちゃんの執事
# Title (romaji): Mei-chan no Shitsuji
# Also known as: Mei-chan's Butler
# Format: Renzoku
# Genre: Romance, comedy
Theme song: My SunShine by ROCK`A´TRENCH

Cast

* Eikura Nana as Shinonome Mei (Master)
* Mizushima Hiro as Shibata Rihito (Butler)
* Tanimura Mitsuki as Yamada Tami (Master)
* Abe Shinnosuke as Kanda (Butler)
* Oomasa Aya as Kayama Rika (Master)
* Sato Takeru as Shibata Kento (Butler)
* Mayama Akihiro as Aoyama (Butler)
* Nakabeppu Aoi as Natsume Fujiko (Master)
* Kyo Nobuo as Nezu (Butler)
* Kutsuna Shiori as Amo Rin (Master)
* Maruyama Tomomi as Yotsuya (Butler)
* Yoshida Riko as Mamahara Miruku (Master)
* Suzuki Ryohei as Daimon (Butler)
* Yamada Yu as Lucia (Hongo Shiori) (Master)
* Mukai Osamu as Shinobu (Butler)

Plot

The story revolves around a young woman named Mei, who was rescued as a young girl by someone calling himself her "butler." With only a vague memory, though, the experience seems like just a dream. But one day, after her parents' accidental death, he appears: Rihito comes from a line of outstanding butlers, and he has been appointed to serve her! Now her ordinary life has completely flipped, as she discovers that she's actually the heiress to a fortune, and is forced to transfer to St. Lucia Girls' Academy, where all the students have butlers! As a result, her childhood friend Kento decides to enroll in a butler school so that he can stay close to her.

Mei-chan No Shitsuji T6e03n
Back to top Go down
Ohmiya SK
Admin
Ohmiya SK


Posts : 1486
Join date : 2010-08-11
Age : 28
Location : Baia Mare

Mei-chan No Shitsuji Empty
PostSubject: Re: Mei-chan No Shitsuji   Mei-chan No Shitsuji EmptySun Feb 06, 2011 1:47 am

tocmai vroiam sa fac un topic dar bine ca am mai trecut pe aici. XD Tocmai l-am revazut pentru a 3a oara si pot spune ca si de aceasta data il ador.Hiro Mizushima e un actor ATAT de bun O-O maji desu...poate interpreta asa de bine toate sentimentele lui Rihito incat ai impresia ca intradevar este butler de cand s-a nascut Smile) anyway niste reviewuri :e o dorama foarte originala,adica hei..nu cred ca vedeti in fiecare zi un servitor langa o fata la un liceu,plus ca toti arata mega bine..cred ca au ales oamenii perfecti pentru roluri..bine ..Mameshiba nu e cine stie ce dar probabil asa i-a fost rolul -_- I hate his perm anyway...erm imi place mult deoarece a inceput ca a one-love sided story si s-a incheiat cuu... Mei-chan No Shitsuji 180404 frumos oricum =]] nu vreau sa dau spoiler.Okay este putin clasic modul in care ea se baga in tot si icnearca sa se imprieteneasca cu toate fetele de acolo dar la sfarsit chiar e cute cum toata lumea o accepta ba,o vor printre ele Smile Ce am detestat e Rucia sama.....(de fiecare data cand auzeam numele asta imi aminteam de cls a 8a cand la orele de muzica, canta Saanta Luciaa =]] in fine) e foarte spoiled si cred ,sincer ca e exagerata Neutral (nu ca tot serialul nu ar fi =]] adica hei cine ar fi asa de lenes/comod incat sa nu-si poata intoarce singura pagina de la carte) ura ei pentru Mei e ceva ce inca n-am intalnit in viata reala..probabil nu am cunoscut multi oamen pana acum,dar asa de stresati si sensibili..inca nu.In plus daca intradevar il iubea pe Rihito nu l-ar fi ranit...anyway Smile In concluzie chiar recomand aceasta drama oricui Smile si daca nu prea agreeati romantismul -cheesy- e plin de umor si suspans Smile soo ce mai asteptai XD pe el! pana nu incepe scoala T_T..ahh si mai am ceva pt voi:) asa ca incheiere o sa pun un quiz sa aflati fiecare cu ce type de butler vas potrivit (in caz ca veti avea vreodata ocazia =]]] ) si niste iconuri Smile enjoy ^^

Mei-chan No Shitsuji Rm7jpz
Mei-chan No Shitsuji 359cmc3Mei-chan No Shitsuji 28jv2fnMei-chan No Shitsuji Qzlno7Mei-chan No Shitsuji T70e2wMei-chan No Shitsuji 2jcebehMei-chan No Shitsuji 2h8abf4Mei-chan No Shitsuji 2r3z228Mei-chan No Shitsuji Vh9lr7
Back to top Go down
matsumoto
Admin
matsumoto


Posts : 2341
Join date : 2010-04-08
Age : 29

Mei-chan No Shitsuji Empty
PostSubject: Re: Mei-chan No Shitsuji   Mei-chan No Shitsuji EmptySun Feb 06, 2011 5:55 am

ohhh gosh ce pot sa mai spun andreea ai spus tot xD ...nah la mine e in curs de vizionare deci Yoroshiku ^______^ mai am 5 episoade ... app avatarele sunt cool si am luat cateva cat despre quiz =]]]] damn fuck Laughing Mei-chan No Shitsuji 870717 nu stiu cred ca o sa il refac mi-a iesit cadavrul ala ambulant cu parul alb Oji-san Mei-chan No Shitsuji 1680 Mei-chan No Shitsuji 761433
Back to top Go down
http://arashi-romania.weebly.com/
Ohmiya SK
Admin
Ohmiya SK


Posts : 1486
Join date : 2010-08-11
Age : 28
Location : Baia Mare

Mei-chan No Shitsuji Empty
PostSubject: Re: Mei-chan No Shitsuji   Mei-chan No Shitsuji EmptySun Feb 06, 2011 7:34 pm

oooi he is not Oji san si lol cadavru ambulant =]] O iubeste prea mult pe aia Lucia si de asta face totul....tu n-ai fo bucuroasa daca un barbat te-ar iubi in halu' ala incat sa faca ORICE sa fii fericita =]] eo n-as fi sincer ca e cam exagerat =]] da oricum^^ e dragut cand nu poarta peruca aia oribila XD si are o voce faine <3 app mie mi-o iesit Rihito Mei-chan No Shitsuji 188599
Back to top Go down
Olimp_Tenshi

Olimp_Tenshi


Posts : 410
Join date : 2010-08-29
Age : 31
Location : Cluj

Mei-chan No Shitsuji Empty
PostSubject: Re: Mei-chan No Shitsuji   Mei-chan No Shitsuji EmptySun Feb 06, 2011 7:41 pm

Chiar Ohmiya-chan, ai spus tot ce se putea spune :]]

Desi eu de obicei iubesc serialele siropoase, asta chiar mi-a placut foarte mult I love you Imi place si de Mizushima Hiro si de Sato Takeru(Mameshiba) chiar daca nu prea ii agreez freza aici.

Si mie mi-a iesit Rihito cherry
Back to top Go down
matsumoto
Admin
matsumoto


Posts : 2341
Join date : 2010-04-08
Age : 29

Mei-chan No Shitsuji Empty
PostSubject: Re: Mei-chan No Shitsuji   Mei-chan No Shitsuji EmptySun Feb 06, 2011 8:34 pm

ha =]]]] bine am gresit o chestie si am luat-o rau =]]] de aia imi iesea cadavrul .... dar l-am refacut si mi-a iesit tot Rihito xD ....
cred ca nu am citit bine aseara si Olimp-san si mie imi plac alea siropoase Mei-chan No Shitsuji 7747
Back to top Go down
http://arashi-romania.weebly.com/
Ohmiya SK
Admin
Ohmiya SK


Posts : 1486
Join date : 2010-08-11
Age : 28
Location : Baia Mare

Mei-chan No Shitsuji Empty
PostSubject: Re: Mei-chan No Shitsuji   Mei-chan No Shitsuji EmptyMon Feb 07, 2011 11:08 pm

chiar is singura de aici caruia nu-i plac alea siropoase =]] sa-ti dau un exemplu Hanadan mi se pare siropos =]] da noh suntem la topic asa ca Smile sa va intreb ce parere aveti despre bunicul lui Mei? va place sau nu?
Back to top Go down
matsumoto
Admin
matsumoto


Posts : 2341
Join date : 2010-04-08
Age : 29

Mei-chan No Shitsuji Empty
PostSubject: Re: Mei-chan No Shitsuji   Mei-chan No Shitsuji EmptyTue Feb 08, 2011 1:20 am

da =]]]] lol mi-o placut si mai ales in final cand l-a apucat rasul ala malefic =]]] God imi venea sa il imbratisez atunci Laughing dar in rest si-a auzit numai de sanatate de la mine tongue da HYD e intr-un fel siropos .. dar deh vad partea buna a lucrurilor ... eu l-am vazut siropos pe Jun [suna a tort Laughing ] dar tu pe Ohno nu rendeer
Back to top Go down
http://arashi-romania.weebly.com/
Sponsored content





Mei-chan No Shitsuji Empty
PostSubject: Re: Mei-chan No Shitsuji   Mei-chan No Shitsuji Empty

Back to top Go down
 
Mei-chan No Shitsuji
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
 :: Don't stop :: Japan :: Japanese Entertainment :: J-Dramas-
Jump to: